odsyłacze

 działalność

 publikacje

 dla kandydatów

 studenci

 tok studiów

 dla pracowników

 akty prawne, regulaminyNasz adres:
ul. Dobra 55
00-312 Warszawa
tel. (+48 22) 55 34 228
e-mail: ir@uw.edu.pl
sprawy studenckie:
Małgorzata Cielebąk
Dziekanat ds. studenckich WLS, p.2.512
tel. +48 22 55 34 290
e-mail: dziennerus@uw.edu.pl
pon. - czw. 10.00 - 14.00
przerwa 12.30 - 13.00AktualnościRozkład zajęć studiów dziennych w semestrze zimowym roku akad. 2022/2023

[Więcej informacji]


Harmonogram letniej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2021/2022.

[Więcej informacji]


Szanowni Państwo

W ramach nawiązanej przez Uniwersytet Warszawski współpracy z Centrum Nauki Kopernik zapraszamy chętne osoby do wsparcia CNK w roli tłumacza w codziennych aktywnościach na wystawach oraz podczas wyjazdów: Kopernik na Kółkach do miejsc dziennego pobytu dla dzieci z Ukrainy. Praca w ramach wolontariatu, terminy - do ustalenia, kontakt - Szymon Filipowicz szymon.filipowicz@kopernik.org.pl lub rejestracja w Centrum Wolontariatu UW.

Ponadto studentów kół naukowych, doktorantów oraz pracowników naukowych, którzy posługują się językiem ukraińskim, zapraszamy do prowadzenia w CNK warsztatów ze zwiedzającymi. Warsztaty organizowane są w weekendy w gg. 12.00-15.00. CNK obiecuje promocję warsztatów i działalności gości na portalach Internetowych, zapewnia wszystkie potrzebne materiały eksploatacyjne, może pomóc w zorganizowaniu potrzebnego sprzętu.

Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio na adres: Szymon Filipowicz szymon.filipowicz@kopernik.org.pl
Rozkład zajęć studiów dziennych w semestrze letnim roku akad. 2021/2022. Zaktualizowano numerację sal dla budynku Dobra 55.

[Więcej informacji]


Miasto Stołeczne Warszawa pilnie poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą pracownikom i obywatelom Ukrainy w procesie nadawania numerów PESEL!

Dotyczy pomocy w wypełnianiu wniosków, transliteracji dokumentów i udzielaniu informacji na miejscu. Szukamy osób do pomocy w każdej dzielnicy. Znajomość języka ukraińskiego czy rosyjskiego będzie dużym ułatwieniem, ale sam polski również wystarczy - każde wsparcie w tym procesie jest niesłychanie ważne, aby wszystko przebiegało sprawnie!

Osoby, które już się zapisały na wolontariat, bardzo prosimy o zgłoszenie się raz jeszcze tutaj: https://ochotnicy.waw.pl/oferta/2040

Zobacz również: OCHOTNICY WARSZAWSCY


Wsparcie edukacyjne dla osób z Ukrainy

Jako osoby znające języki wschodniosłowiańskie - zarówno wykładowcy, jak i studenci - możemy wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy. Osoby zainteresowane tego rodzaju pomocą mogą wypełnić formularz dostępny na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy--wypelnij-formularz-zgloszeniowy


Wsparcie finansowe Ukrainy

Prof. Joanna Getka z Wydziału Lingwistyki Stosowanej prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz ukraińskich uniwersytetów. Środki zostaną przede wszystkim przekazane na wsparcie psychologiczne studentów i wykładowców, organizację wsparcia materialnego studentów i wykładowców, którzy ucierpieli w wyniku wojny oraz organizację pomocy bieżącej w Ukrainie.

Dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://zrzutka.pl/


Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy i Studenci!

Wydarzenia ostatniego tygodnia wstrząsnęły całą Europą. Również my, którzy szerzymy wiedzę o języku i kulturze Rosji, pracownicy i studenci Katedry Rusycystyki, nie pozostajemy obojętni wobec aktu napaści armii rosyjskiej na Ukrainę. Inwazję na Ukrainę zdecydowanie potępiają zarówno rusycyści UW, jak i wybitni rosyjscy naukowcy, którzy podpisali list otwarty
https://trv-science.ru/2022/02/we-are-against-war/

Wielu naszych Kolegów i Studentów z Ukrainą łączą więzy rodzinne i koleżeńskie. Jednoczymy się z Nimi w bólu oraz zapewniamy o naszym wsparciu i gotowości do niesienia pomocy.

Kierownictwo Katedry Rusycystyki UW

Warszawa, 28 lutego 2022 r.


Harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2021/2022. Uwaga: nastąpiła aktualizacja harmonogramu dnia 27.01.2022r.

[Więcej informacji]Uprzejmie informujemy o możliwości uczestnictwa w kolejnej rekrutacji do programu MOST. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

http://most.amu.edu.pl/

Inauguracja Roku akademickiego oraz dni adaptacyjne - filologia rosyjska

[Więcej informacji]


Informator o przeciwdziałaniu molestowaniu seksualnemu

"Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu na uczelni. Informator Uniwersytetu Warszawskiego" to dokument wpisujący się w wartości i standardy etyczne UW, wśród których znajduje się m.in. wzajemny szacunek i równe traktowanie wszystkich członków społeczności akademickiej oraz brak akceptacji dla molestowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim.

Publikacja zawiera zasady i procedury, obowiązujące na Uniwersytecie Warszawskim, oraz rekomendacje i porady dot. przeciwdziałania i reagowania w sytuacjach molestowania seksualnego. Znaleźć tam można informacje dotyczące m.in.:

  • definicji i przykładów molestowania seksualnego,
  • sposobów przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu, które może podjąć każda osoba należąca do społeczności uniwersyteckiej,
  • możliwości uzyskania wsparcia, sposobów i procedur zgłaszania molestowania seksualnego do instytucji uniwersyteckich,
  • niewłaściwych i niedozwolonych relacji o charakterze emocjonalno-intymnym na uczelni.
Więcej: https://www.uw.edu.pl/przeciwdzialanie-molestowaniu-seksualnemu-na-uczelni-informator-uniwersytetu-warszawskiego/

Informator w wersji pdf: https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2021/04/informator-uw-o-przeciwdzialaniu-molestowaniu-seksualnemu-2021.pdf


Narzędzia informatyczne w nauczaniu zdalnym

Wszystkie zajęcia w Katedrze Rusycystyki UW w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021, będą się odbywały w trybie zdalnym według rozkładu zajęć za pomocą narzędzi informatycznych określonych w Zarządzeniu nr 1 Kierownika Jednostki Dydaktycznej Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW z dnia 8 lutego 2021 roku..

Zarządzenie nr 1 z dnia 8 lutego 2021 r.

Biuro Prasowe UW przygotowało dla studentów I roku przewodnik zawierający najważniejsze informacje na temat uczelni.
Publikację w wersji elektronicznej można pobrać pod adresem: https://www.uw.edu.pl/przewodnik-dla-nowych-studentow-3

Utworzenie grupy na Facebooku dla absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji! Wszystkich absolwentów zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.
https://www.facebook.com/groups/absolwenciUW/

Dołącz do oficjalnej grupy studentów UW!
Wszystkich studentów, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.
www.facebook.com/groups/UWstudenci
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!

Jesteś 557376 Gościem